E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Artur Balla

Bastiset shtëpia e Rezart Taçit, ja kush janë dy të besuarit që u arrestuan sot

Falë një operacioni të autoriteteve shqiptare në bashkëpunim me ato italiane, është zbuluar një skeme financiare e një grupi kriminal në fushën e pastrimit...

Miliona euro të sekuestruara, SPAK shpall në kërkim biznesmenin Rezart Taçi

SPAK ka zbardhur një tjetër skemë pastrimi të parave përmes firmave të naftës, ku ka lëshuar 3 urdhër arreste; për Rezart Taçin, ish bosin...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...