E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

Arben Ahmetaj

Ahmetaj flet për përgjimet e publikuara nga “Bild”: Fenomene tranzicioni

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj ditën e sotme ishte i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” prej ku komentoi përgjimet e publikuara nga gazeta...

Ahmetaj: 30 qershori s’është data e askujt, respektoni garën!

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka vendosur pikat mbi ‘i' në fjalën e marrë në Kuvend, referuar datës së zgjedhjeve. Ai trumbetoi se data...

Ahmetaj lë pas shifrat, mesazhe të qarta për 30 qershorin

Teksa në Kuvend po diskutohet pr. ligji për profesionet e vështira, Myslym Murrizi nuk la pas ironinë lidhur edhe me fjalën e mbajtur nga...

Ahmetaj i shtrin dorën opozitës: 30 qershori është i shenjtë!

Sikundër Taulant Balla, edhe Arben Ahmetaj paralajmëroi këdo që do të cënojë votat e qytetarëve në 30 qershor, se ligji do të veprojë pa...

Ish-ministri i Financave: Konfirmohet rritja ekonomike

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj thotë se rritja ekonomike në vitin 2018, konfirmohet mbi 4%. Përmes një postimi në rrjetin e tij social ‘Facebook’, Ahmetaj...

FOTO/ Në kafene me Salianjin, flet Ahmetaj: Doja ta helmoja, por…

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj është parë sot duke pirë kafe me deputetin demokrat Ervin Salianji. Foto kjo që ka shkaktuar zhurmë në rrjet. Por,...

Ahmetaj vë me ‘shpatulla pas murit’ Berishën: Nuk bëri rrugë, por tendera!

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, teksa prezantoi projekt-buxhetin në Kuvend, lëshoi një lum akuzash ndaj ish-kryeministrit Berisha. Ai tha me tone të...

Braçe rebelohet ndaj Ahmetaj në Komision: Mbledhjen e drejtoj unë!

Mbledhja e Komisionit të Ekonomisë është shoqëruar sërish me përplasje midis kryetarit Erjon Braçe, dhe ministrit Arben Ahmetaj. Pasi Ahmetaj përfundoi fjalën përpara deputetëve,...

Nis punën Komisioni i Ekonomisë, opozita e bojkoton

Pak çaste më parë ka startuar punën ditën e some Komisioni i Ekonomisë, ku i pranishëm është ministri Arben Ahmetaj. Ajo që bie në...

“Ahmetaj bashkëpronar me Ramën për inceneratorët”, ministri i përgjigjet Bashës

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj është përgjigjur pas akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me ndërtimin e tre inceneratorëve. Basha tha më herët në një...

Të fundit

I shiti SHBA-së informacione për programin e raketave, ekzekutohet spiuni iranian

Një shtetas iranian është ekzekutuar, me akuzën se ishte spiun i CIA-s. Lajmin në fjalë e ka përcjellë zëdhënësi i Ministrisë së Drejtësisë në...

Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet

Nga Spartak Ngjela Duhet të bëhemi të ndërgjegjshëm për një gjë: Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet. Vetëm ky bashkim i nxjerr shqipëtarët...

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...

Manastirliu: Maska do bëhet e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se shumë shpejt do të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen e maskës...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...