E shtunë, 16 Janar, 2021
8 C
Tirana

Etiketa

Arabia Saudite

Këngëtarja me origjinë shqiptare po shkon drejt altarit (FOTO)

Këngëtarja më origjinë shqiptare por që jeton në Greqi, Eleni Foureira, duket se po shkon drejt martesës. Foureira ka marrë propozimin për martesë nga...

Pas 7 muajve pauzë nga Covid, Arabia Saudite lejon hyrjen e pelegrinëve të huaj

Rreth 10 mijë pelegrinë të huaj do të mbërrijnë në Arabinë Saudite për të kryer Umran, pas një pauze shtatë-mujore për shkak të pandemisë...

Arabia Saudite përjashton marrëveshjen me Izraelin

Arabia Saudite ka përjashtuar normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, përpara përfundimit të një marrëveshjeje paqeje mes Izraelit dhe Autoritetit Palestinez. Në deklaratën e parë zyrtare...

Berisha boshatisi Presidencën më 1997, mori në shtëpi qilimin e ardhur peshqesh nga mbreti saudit

Ka qenë proverbiale në atë kohë boshatisja e Presidencës nga ana e titullarit të këtij institucioni Sali Berisha, pas humbjes katastrofike të PD në...

Arabia Saudite rrit çmimin e naftës

Vendi i parë eksportues i hidrokarbureve në botë, Arabia Saudite, ka vendosur të ngrejë çmimet e naftës bruto për tregjet kryesore globale. Kompania “Aramco” njofton...

COVID-19/ Ky vend do të izolohet plotësisht gjatë festës së Bajramit

Arabia Saudite do të izolohet plotësisht gjatë festës së Bajramit, për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Ministria e Brendshme njofton se izolimi do të jetë...

Arabia Saudite thirrje besimtarëve të mos mblidhen për lutje, gjatë muajit të Ramazanit

Trupi më i lartë fetar i Arabisë Saudite i ka bërë thirrje myslimanëve në mbarë botën, që të mos mblidhen për lutje gjatë muajit...

VIDEO/ Arabia Saudite publikon pamjet që tregojnë si përhapet koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë së Arabisë Saudite ka publikuar një video, ku tregohet më së miri se si përhapet koronavirusi vdekjeprurës. Videoja ka për qëllim të...

Arrestohen tre anëtarë të familjes mbretërore në Arabinë Saudite

Mediat amerikane raportojnë se tre anëtarë të familjes mbretërore të Arabisë Saudite, përfshirë vëllain e mbretit, janë arrestuar për arsye të ende të pashpjeguara. Arrestimet...

Arabia Saudite ekzekutoi 184 persona, arsyet nga më të çuditshmet

Mediat e huaja bëjnë me dije se vetëm për vitin e shkuar, Arabia Saudite ka ekzekutuar 184 persona. Kjo është një nga shifrat më të...

Të fundit

Acari “mbërthen” vendin, ja kur pritet përmirësim i motit

Prej ditësh, moti në vendin tonë vijon të jetë i ftohtë, me temperatura në minus.  Temperatura më e ulët që është parashikuar për nesër...

Zbarkon avioni me 1 milion doza, Serbia pranon vaksinën kineze

Një aeroplan që barte një milion doza të vaksinës kundër koronavirusit, Sinopharm, ka arritur të shtunën në Serbi, duke e bërë shtetin e parë...

Brexit dhe shpërbërja graduale e Mbretërisë së Bashkuar

Nga: Peter Kellner “Carnegie Europe” Kryeministri britanik Boris Xhonson i quan ata “katërshja fantastike”. Këto ditë, 2 nga 4 kombet që përbëjnë Mbretërinë e Bashkuar,...

Pasuria/ Kë identifikon BIRN si ‘flamur të kuq’ për Tahirin dhe gruan e tij

Saimir Tahiri u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013 dhe e mbajti këtë post...

Skandali me sanitaren/Manastirliu: Ndëshkimi do të jetë maksimal

Në deklaratën për media, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u prononcua lidhur me rastin e sanitares e cila u hoq si infermiere. Madje ajo...