E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

Arabi Saudite

Vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi në Turqi, shpallen fajtorë tetë persona

Arabia Saudite ka shpallur fajtorë tetë persona për vrasjen e gazetarit të “Washington Post” Jamal Khashoggi. Pesë persona janë dënuar me nga 20 vjet...

Arabia Saudite lehtëson masat kufizuese

Arabia Saudite ka lehtësuar disa masa kufizuese. Ora policore prej 24-orësh është hequr dhe njerëzit do të lejohen që të lëvizin nga ora 09:00 deri...

Lajm i mirë për shqiptarët, hiqen vizat me këtë shtet

Një lajm i mirë vjen për qytetarët shqiptarë, të cilët tashmë do të kenë mundësi të ikin pa viza në një tjetër shtet. Bëhet me...

Eventi sportiv në Arabinë Saudite, motoristi ndërron jetë gjatë garës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Arabinë Saudite, teksa një motorist ka vdekur gjatë një gare. 40-vjeçarin portugez Paulo Gonçalves garonte në kategorinë e...

Zjarr në një burg të Arabisë Saudite, tre të dënuar humbin jetën. 21 të plagosur

Tre të burgosur kanë humbur jetën dhe 21 të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të një zjarri në një burg në kryeqytetin e Arabisë...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale

Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të...

Rivaliteti mes Arabisë Saudite dhe Iranit s’do kursejë as Libanin

Tensionet mes Arabisë Saudite dhe Iranit janë rritur javët e fundit. Pas Jemenit, me gjasa edhe Libani mund të bëhet viktimë e një lufte...

Rrëzohet helikopteri, humb jetën princi i Arabisë Saudite

Një princ i Arabisë Saudite ka humbur jetën, pasi helikopteri me të cilin udhëtonte është rrëzuar. Mësohet se princi që humbi jetën në aksidentin...

Presidenti Trump mes shpatave në Riad

Koha e luftërave me shpata ka përfunduar. Tani ato janë pjesë e historisë, dekoreve dhe e ceremonive të veçanta. Ndoshta presidenti amerikan Donald Trump...

Melani Tramp, po aq e “pabindur” sa Mishel Obama në Arabinë Saudite

Sjelljen që kritikoi publikisht dy vite më parë, në protokollin e vizitës së çiftit Obama në Arabinë Sauite, Donald Tramp e "pësoi" vet në...

Të fundit

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...