E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

anija turistike

Çfarë ka mbetur nga anija turistike që u shkrumbua sot në Karaburun, policia jep detaje

Policia Kufitare e Vlorës ka dhënë të tjera detaje lidhur me djegin e anijes turistike pranë brigjeve të Karaburunit mëngjesin e sotëm. Në njoftimin e...

Përfshihet nga flakët anija turistike në Karaburun, 6 persona hidhen në det (Video)

Mëngjesin e ditës së sotme, një anije turistike është përfshirë nga flakët pranë brigjeve të Karaburunit. Raportohet se nga zjarri nuk ka të lënduar. Flakët...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...