E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

Aneta Rama

“E fliste polonishten njësoj si shqipen”, Rama kujton të ëmën

I pranishëm në një aktivitet ku merrnin pjesë edhe polakë, kreu i qeverisë Edi Rama tha se ndihet keq që e ëma nuk është...

“Nuk e ka zakon malësori të tallet me vdekjen e dikujt”, qytetari bën ‘për një lek’ Berishën

Kreu i qeverisë Edi Rama, postoi disa vargje në rrjetet sociale, për të nderuar nënën e tij. Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon Ramën, që nuk...

Humbja e jetës së Aneta Ramës, Zgarbi ngushëllon kryeministrin

Kritiku dhe personaliteti i shquar i artit italian, Vittorio Sgarbi, ka ngushëlluar kryeministrin Edi Rama për humbjen e nënës së tij. “Dashurinë për Italinë dhe...

Një ‘Déjà vu’ mes nënash

Nga: Frrok Çupi Po them për nënën e Edi Ramës që shkoi sot në mëngjes, dhe për nënën time që ka shkuar shumë vite më...

Teta Neta, lamtumirë

Nga: Rudina Xhunga Unë e kam takuar vonë teta Netën, në makinën e Edi Ramës, atëherë ministër Kulture. Zbriti në Kombinat, te varrezat. Pyetjes si...

Rama në zi, Meta i dërgon mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të nënës

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, i ka shprehur mesazh ngushëllimi familjes Rama, për humbjen e jetës së njeriut të tyre të shtrenjtë. Teksa ka shpërndarë...

“Para një muaji e takova për herë të fundit”, mikja e Aneta Ramës: Ishte zonjë e rrallë

Fatime Kadriu, shoqja e Aneta Ramës, ka folur me lot në sy për humbjen e mikes së saj. Ajo ka thënë se Aneta ishte...

“Nuk kursyen helm për ty, Zoti i faltë”/ Mesazhi i Blendi Gonxhes për vdekjen e Aneta Ramës

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja, ka bërë një postim për ndarjen nga jeta të nënës së kryeministrit Rama. “Deri 1...

‘Humbëm një nga ikonat tona’, Urdhri i Stomatologut mesazh ngushëllimi për Aneta Ramën

Urdhri i Stomatologut të Shqipërisë, ka reaguar për humbjen e nënës së kryeministrit Edi Ramës, Aneta, e cila ka qenë një nga themelueset e...

“Ditë pikëllimi!”, Thaçi i dërgon mesazhin prekës Ramës për humbjen e nënës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shpreh ngushëllime kryeministrit Edi Rama për humbjen e nënës së tij, Aneta Rama. Thaçi shkruan në mesazhin e tij...

Të fundit

Rama: Shihemi sonte, në orën 6, tek sheshi i Skënderbeut të tregojmë pasionin

Edi Rama: "Faleminderit patronazhistëve tanë dhe forca, derë më derë, çdo trokitje e juaja për 12-ën e pavarësisë, 12-ën e lindjes së Partisë Socialiste,...

Britania e Madhe në rrezik, Skocia mund të fitojë pavarësinë deri në vitin 2023

Nga Anthony Salamone “Eu Observer” Skocia do të zgjedhë një parlament të ri muajin e ardhshëm. Politikanët e zgjuar nuk e humbasin asnjëherë rastin për...

E bujshme/ Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos preken serverat e Lapsi.al

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka vendosur masë sigurie, për të mos lejuar sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike,...

Plagosi 5 besimtarë në xhami, flet Rudolf Nikolla para gjykatës

Rudolf Nikolla: “Nëse i paraqisni këtu, i njoh me fytyrë ata që më kanë ndjekur. Më kanë ndjekur dhe përndjekur u bë gati një...

Celibashi:Në çdo QV shabllonë në alfabetin braille për votuesit që nuk shikojnë

Ilirjan Celibashi: "Sot, përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore për qarqet Vlorë, Shkodër, Dibër, Gjirokastër, Korçë, Kukës, Fier, Berat. Nesër do të shpërndahen në Tiranë,...