E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

ANDI BUSHATI

Fabula e re e Edi Ramës

Andi Bushati/Edi Rama po pranon miting më miting dhe me gojën plot të gjithë akuzat e kritikëve se shteti që premtoi katër vite më...

Përdhosja e postit të Presidentit në fushatën elektorale

Andi Bushati/Që nga lideri i gjatë e deri tek deputeti më i shkurtër i Rilindjes, të gjithë janë kapluar nga një shqetësim qesharak se...

Edi Rama, timonieri mashtrues i kohës sonë

Andi Bushati/Edi Rama e ka shndërruar në kryefjalë të fushatës së tij, dëshirën për ta mbajtur i vetëm timonin e makinës qeverisëse. Ai shkon...

Gërmadha që po zë poshtë Lulzim Bashën

Andi Bushati/Një gjë është e sigurt: PD po shkon drejt vetë shkatërrimit. Tashmë në lojë nuk është humbja e zgjedhjeve, por shumë më tepër...

Pyetja e madhe, të cilës duhet t’i përgjigjet Lulzim Basha

Andi Bushati/Pasi u zbyth nga të gjitha premtimet që kishte bërë në çadër duke i siguruar PD-së asgjë më shumë sesa një humbje të...

Kauza që përdhosi Lulzim Basha

Andi Bushati/Rreth Lulzim Bashës po tubohen me shpejtësi dy grupime të ndryshme nga njëri- tjetri, që kanë një qëllim të përbashkët: të justifikojnë marrëveshjen...

SHBA, “armiku” i fundit i Lulzim Bashës

Andi Bushati/ Lulzim Basha rrezikon që në orët e ardhshme të fitojë edhe një armik më shumë. Nëse ai i thotë jo propozimit të...

Tërheqja pas gardhit e Edi Ramës

Andi Bushati/Sot jam i bindur se shumëkush mund ta quajë Ramën një frikacak. Sot jam i bindur se të tjerë do ta asociojnë vendimin e...

Të fundit

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...