E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

aktakuzat

“Jam i bindur se janë të pafajshëm”, Meta zbardh bisedën telefonike me Thaçin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është adresuar popullit për herë të parë me një videomesazh pas aktakuzës së bërë publike javën e kaluar,...

“Me shumë gjasa do japë dorëheqjen”/ Gazetari komenton aktakuzat ndaj Thaçit

Gazetari Erl Murati është shprehur se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mund të japë dorëheqjen nga posti. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Murati tha...

Ç’kapja e Kosovës dhe Thaçi përballë Thaçit

Nga Ben Andoni Kurrë ndonjëherë në vitet e fundit, Hashim Thaçi, presidenti aktual i Kosovës nuk ka marrë këtë mbështetje nga palët e ndryshme brenda...

Aktakuzat ndaj Thaçit/ Cakaj: Nuk ka forcë që të rishkruajë historinë e të njollosë UÇK-në

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar lidhur me aktakuzat e ngritura në Gjykatën e Hagës për Hashim...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...