E enjte, 1 Tetor, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

aksionet

Aksionet në “Logal”/ Shkëlzen Berisha nuk i ka deklaruar në ILDKPKI, zbulohet borxhi tjetër

Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha nuk ka deklaruar pranë Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive aksionet në kompaninë...

Rënie e madhe e aksioneve globale, si pasojë e frikës ndaj koronavirusit

Rënia e lartë në indeksin e aksioneve të tregjeve globale u shfaq kryesisht javën e kaluar, edhe pse frika mbi përhapjen e shpejtë të...

Aksionet e policisë/ Peza: Edi Rama është njeriu më i informuar në vend

Gazetari Alfred Peza ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24”, prej ku komentoi deklaratat e sotme të kryeministrit...

Fevziu: Paketa anti-KÇK është një nismë e vonuar

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar paketën Anti-KÇK dhe aksionet e bëra së fundmi nga Operacioni Forca e Ligjit. I ftuar në emisionin Java në RTSH,...

Si u përzgjodhën emrat që do të merren nën hetim nga OFL/ Përgjigjet Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur rreth operacioneve të fundit të zhvilluara nga “Forca e Ligjit”. I ftuar në emisionin “Open”, Lleshaj u shpreh...

Bllokohen 298 tonë karburant, Balluku e prerë: Aksionet do vijojnë në të gjithë territorin

Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial ka bllokuar një sasi prej 298 ton karburant, në një vendburim në Bashkinë Finiq, e cila ishte jashtë standardeve...

“Në shtator nisim protestat”, Bumçi: Pa mund nuk rrëzohet gjë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi, ka folu rreth aksioneve që opozita do ndërmarrë në ditët në vazhdim. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24,...

Informaliteti/ Denaj: Ja ku bëhen abuzimet më të mëdha

Ministrja e Financave, Anila Denaj, dhe drejtoresha e Tatimeve, Delina Ibrahimaj, vijojnë me inspektimet në terren në kuadër të aksionit kundër informalitetit. Në një prononcim...

“Të futet në zyrë me dhunë?”, flet ish-deputetja: As socialistët e ndershëm…

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, ka komentuar situatën politike në vend, teksa shprehet se normaliteti nëpër bashki do kthehet vetëm nëse në Shqipëri,...

Video/Detaje të reja nga “Shefi”,  u kapën 2300 kg drogë. Aksionet e policisë

Mediat italiane kanë dhënë më shumë detaje në lidhje me operacionin “Shefi” që u krye në orët e para të së mërkurës nga autoritetet...

Të fundit

Tanke e avionë luftarakë, Armenia dhe Azerbajxhani tregojnë fuqinë ushtarake/Avantazhet në rast lufte

Luftimet mes Armenisë dhe Azerbajxhanit vijojnë prej ditësh, dhe sipas të dhënave të fundit raportohet se më shumë se 100 persona kanë humbur jetën,...

“Fajin e ka opozita duke ia lënë fushën bosh”, Meta shpërthen ndaj Ramës

Plani i PD-së për rimëkëmbjen, ka përplasur në distancë kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokratin Lulzim Basha. Pas akuzave e kundër-akuzave në distancë mes Ramës dhe...

“Gërrvërret prej palaçoje nuk e mbulojnë dot dështimin tënd”, Bashës nuk i del inati me Ramën

Kryedemokrati Basha ia ka kthyer me të njëjtën monedhë përgjigjen Ramës, pas ironisë së tij për planin ekonomik. Kreu i PD-së thotë se gërrvërret...

“Bashkëjetesa me virusin do vazhdojë për një kohë të gjatë”, Italia po planifikon të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme

Ndonëse ende nuk është vendosur zyrtarisht, gjasat janë që qeveria italiane të zgjasë afatin kohor të gjendjes së jashtëzakonshme. Shumë shtete kanë mbyllur kufijtë,...

Frikë prej pandemisë, s’do ta besoni se çfarë maske ka mbajtur Maradona në një ndeshje

Gjatë këtyre muajve ku bota është mbërthyer nga pandemia e koronavirusit, personazhe të ndryshme si nga bota e show-bizzit, sportit, por edhe pasanikë të...