E hënë, 13 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

ajrore

Shqipëria shton masat përballë koronavirusit në portet detare e ajrore

Autoritetet shëndetësore në Shqipëri pohuan shtimin e masave për të parandaluar hyrjen e koronavirusit në vend. Zyrtarët thanë se nuk ka vend për panik dhe...

VIDEO/ Brenda bazës amerikane që u sulmua nga raketat iraniane

Mediat e huaja kanë publikuar një video nga baza ajrore amerikane Al Asad, ku tregohen dëmet e shkaktuara nga sulmet e Iranit. BBC sjell pamje...

Vranësira të lehta dhe kalimtare, çfarë rezervon moti për sot dhe nesër

Si pasojë e ndikimit të masave ajrore të thata dhe të nxehta që vijnë nga Afrika, vendi ynë sot vijon me kthjellime dhe temperatura...

Në mbrojtje të Malit të Zi, avionët e NATO patrulla ajrore

Spanja ka probleme të brendshme dhe është për të ardhur keq që Rajoy nuk ishte në samitin e Sofjes. Gjermania angazhohet për normalizimin e...

Izraeli kryen sulme të reja ajrore në Rripin e Gazës

Ushtria izraelite tha të mërkurën se avionët dhe helikopterët e saj luftarakë kryen sulme të reja ajrore gjatë natës kundër pozicioneve të Hamasit në...

Tragjedia ajrore me 239 të vdekur, ende mister…

Misteri i avionit me numër fluturimi MH370, duket se nuk do të zbardhet kurrë. Një kërkim privat për gjetjen e avionit është mbyllur zyrtarisht...

Tragjedia ajrore/Raketa ruse goditi avionin me 298 persona, vjen reagimi i Putin

Australia dhe Holanda kanë akuzuar zyrtarisht Rusinë si përgjegjëse për rrëzimin e avionit të pasagjerëve MH17. Plot 298 pasagjerë ishin në  bordin e aeroplanit,  i...

Video/Dëshiron të punosh në kompaninë ajrore të Shqipërisë? Plotëso vetëm një kriter

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje të rinjve të aplikojnë për tu punësuar në kompaninë e re të aviacionit që do të nisë...

Katastrofa ajrore/Përpjekjet e dështuara të pilotit, të vrarët ushtarë dhe familjarë të tyre

Një aksident i rëndë ajror ka ndodhur paraditen e sotme në Algjeri, ku nga të dhënat e fundit rezulton se së pakut 257 persona...

Tjetër tragjedi ajrore, rrëzohet avioni me 78 pasagjerë

Një tjetër tragjedi ajrore është regjistruar, ku një avion është rrëzuar në aeroportin ndërkombëtar të Katmandu, Nepal. Sipas raportimeve bëhet e ditur se në avion...

Të fundit

Bum rastesh të reja infektimesh në Shqipëri, ja çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Në Shqipëri situata e epidemisë së koronavirusit po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh të reja me 117 të...

Rritja e frikshme e të infektuarve, KMSH jep njoftimin e rëndësishëm

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë një njoftim të rëndësishëm, drejtuar gjithë myftijve, me rastin e shtimit të numrit të infektimeve dhe viktimave. KMSH...

Tentuan ta grabisnin në mes të ditës, ja çfarë ndodhi me presidentin e klubit të Serisë A

Të dielën pasdite, presidenti i Breshias, Masimo Celino, ka rënë pre e një grabitje. Dy persona kanë sulmuar Celinon para një supermarketi në Breshia,...

Vjen ndryshimi i shumëpritur nga rrjeti social, ja çfarë do ndodhë me komentet

Ndryshimi i fundit në rrjetin social Instagram, lidhet me komentin tuaj të preferuar. Besnikët e Instagramit, janë sy e vëshë me risitë e fundit....

Zëvendësohen 7 drejtues në vetëm 8 muaj/ Emërohet drejtuesi i ri në Kadastrën e Vlorës

Kadastra e Vlorës nga sot ka në krye drejtorin e tetë brenda një viti. Kreu i agjencisë shtetërore të kadastrës, Artan Lame, prezantoi juristin...