E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

aeroporte

Deklaratat e Ramës për aeroporte: Do t’i zërë fytin shqiptarëve me gënjeshtra

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili komentoi konferencën e kryeministrit Edi Rama ku u prezantua një sërë projektesh në infrastrukturë. Në një deklaratë për mediat nga...

“Do kemi 4 aeroporte”/ Rama jep lajmin e madh

Kryeministri Edi Rama, sot i është dedikuar ekonomisë dhe ka dalë në një konferencë për mediat së bashku me ministren e Infrastrukturës, Belinda Balluku....

Teste falas për koronavirus për të gjithë ata që kthehen në Gjermani

Gjermania ka vendosur të ofrojë teste falas për koronavirus, për të gjithë ata që kthehen në të gjitha aeroportet gjermane. Sipas Ministrisë gjermane të Shëndetësisë,...

Rregulla të reja për aeroportet gjermane

Rifillimi i fluturimeve do të thotë ndër të tjera që pasagjerët duhet të planifikojnë më tepër kohë për të shkuar në aeroport. Pasagjerët duhet të...

Në avion apo parukeri? Si po na e ndryshon koronavirusi transportin ajror

Pandemia e Coronës i ka vënë shoqëritë e transportit ajror jo vetëm para vështirësish ekonomike tani në kohën e kufizimeve të lëvizjes, por edhe...

COVID-19 krijon aeroporte “fantazmë” në botë

Përhapja e koronavirusit po i jep një goditje të rëndë industrisë së fluturimeve ajrore, ndërsa qeveritë në mbarë botën po zbatojnë kufizime dhe pasagjerët...

Skandaloze/ 3-vjeçari shqiptar i rrëmbyer nga i ati, kaloi pa kontroll në 4 aeroporte

Emisioni “Stop” sjell sonte në mbrëmje rastin e rrëmbimit në Shqipëri të fëmijës 3 vjeçar nga i ati, një shtetas sirian. Ky i fundit,...

Video/ Ja kush janë 10 aeroportet më të rrezikshme në botë

1-Juancho-Irakuskin në ishullin Saba. Ka pistën më të shkurtër në botë, vetëm 396 metra. Pas saj vjen oqeani. 2-Svalbard në Norvergji. Ka një pistë tepër...

“Shumë shpejt Shqipëria do të ketë tre aeroporte”

Kryeministri Edi Rama bëri të ditur se shumë shpejt vendi ynë do të ketë tre aeroporte. Teksa foli pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë e...

Shtetet e vegjël që nuk kanë aeroporte

Shumica e njerëzve kur duan që të vizitojnë një shtet tjetër larg të tyrit,  gjëja e parë që e bëjnë është të mendojnë për...

Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...