E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

aeroport

Video/Rama i ulet në gjunjë dhe i puth dorën Merkelit: Më duket si Papa!

Update/Pas mbërritjes së tij në Gjermani kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë radiofonike për mediat atje. Gjatë intervistë ai e ka krahasuar kancelaren...

Nga Rinasi drejt Anglisë, përfundon në aeroport ‘aventura’ e çiftit turk

Një çift të rinjsh nga Turqia janë arrestuar sot në Rinas, pasi do udhëtonin drejt Anglisë me pasaporta false. Burime zyrtare nga Policia e...

Video/Basha dhe Mogherini takohen në aeroport

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe Mogherini kanë zhvilluar një takim  joformal në Aeroportin e Rinasit. Basha nuk ishte i pranishëm në takimin që...

Gjermani/Shqiptarët ruajnë traditat, shikoni si e presin nusen në aeroport

Edhe pse shumë shqiptarë kanë emigruar jashtë dhe tashmë kanë krijuar jetën e tyre larg atdheut, ata nuk i harrojnë traditat e tyre. Një video...

Shqiptari vdes në aeroport, 5 policë po e ndiqnin

Një shqiptar 44-vjeçar, i quajtur Aldo Laçi, ka vdekur pasi u rrethua nga 5 policë në aeroportin e Malpensës në Milano. Ngjarja e rëndë raportohet...

Sulm me gaz lotsjellës në aeroportin e Frankfurtit, lëndohen 6 persona

6 persona kanë mbetur të lënduar  si pasojë e një sulmi të dyshuar me gaz lotsjellës në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani. Shërbimet emergjente...

Nisi armë me postë, mbrohet Çullhaj: Nuk e dija ç’kishte në pako

Sajmir Çullhaj, i dyshuari kryesor për dërgimin transit të armëve që u kapën në aeroportin e Rinasit, është njohur me masën e sigurisë. Gjykata e...

Të fundit

Policia “shtrëngon” rripin, nis monitorimin me 32 dronë nga toka e ajri (VIDEO)

Për të parandaluar kultivimin e kanabisit, Policia e Shtetit njofton se ka intesifikuar kontrollet e territorit nga toka dhe ajri. Plot 123 grupe kontrolli...

U konfirmua pozitiv javën e kaluar, si shfaqet gjendja shëndetësore e Isa Mustafës

Zyrtarja e marrëdhënieve me publikun në LDK, Gentiana Azemi, shprehet se gjendja e Isa Mustafës është shumë e mirë. “Gjendja e kryetarit Mustafa është shumë...

I shiti SHBA-së informacione për programin e raketave, ekzekutohet spiuni iranian

Një shtetas iranian është ekzekutuar, me akuzën se ishte spiun i CIA-s. Lajmin në fjalë e ka përcjellë zëdhënësi i Ministrisë së Drejtësisë në...

Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet

Nga Spartak Ngjela Duhet të bëhemi të ndërgjegjshëm për një gjë: Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet. Vetëm ky bashkim i nxjerr shqipëtarët...

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...