E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

aeroport

“Kërkonte roje me kallashnikovë e mjete të blinduara”, Rama zbulon bisedën me zyrtarin e BE-së

Në takimin e 100 qendrave kombëtare të mbrojtjes së të dhënave personale dhe privatësisë, kryeministri Edi Rama zbuloi bisedën me një person shumë të...

Thanë se ishin ndarë, Nora dhe Roberti kapen ‘mat’ në aeroport (VIDEO)

Para pak kohësh, çifti i njohur i show bizz-it shqiptar, Nora Istrefi dhe Robert Berisha zyrtarizuan ndarjen. Ishte Roberti që konfirmoi se martesa me...

Ekspertët: Ja pse s’duhet të marrësh kurrë borxh karikuesin e dikujt tjetër

Ekspertë të sigurisë kibernetike e konsiderojnë gabim të madh marrjen borxh të karikuesit një pasagjeri tjerë, teksa ndodhesh në aeroport apo në recepsionin e...

Siguria në Rinas në dorë të koncesionarit. Gjykata-TIA-s: Pezullo garën për zgjedhjen e kompanisë së re

Pas megagrabitjes që ndodhi brenda pistës së Rinasit mesditën e 9 prillit, kompania ICTS që garantonte sigurinë e aeroportit nuk u licencua për vijimin...

Në Angli për 15 mijë paund, arrestohen 2 persona në aeroportin e Rinasit

Policia e Shtetit ka arrestuar 2 persona pasi u verifikua se ata donin të bënin një kalim të paligjshëm të kufirit me dokumente të...

Arrestohet politikani, po shkonte në aeroportin turk

Një politikan nga Kashmiri i administruar nga India, është bërë e ditur të jetë arrestuar në Nju Delhi, dhe është dërguar sërish në këtë...

Të veshur si policë, grabitësit marrin 750 kg flori me vlerë 40 mln dollarë në aeroport

Një bandë grabitësish të armatosur ka realizuar një grabitje spektakolare në aeroportin ndërkombëtar të Guarulhos, në San Paolo të Brazilit. Grabitësit kanë mundur të marrin...

U tha se u ndalua në Vjenë, flet Daut Haradinaj: Çfarë ndodhi në aeroportin austriak

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka hedhur poshtë lajmet se është ndaluar nga policia austriake mbi bazën e një urdhër-arresti...

Vrasja e Oliver Ivanoviç, Vuçiç akuza Shqipërisë: Çfarë ndodhi në aeroportin e Tiranës?

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka ngritur akuza ndaj Shqipërisë, pasi, sipas tij po pengon hetimet duke mos lëshuar informacione lidhur me aktivitetin e dy...

“Mos guxo Kukësin Rama, do ikësh si humbës”, reagon kryebashkiaku demokrat

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme pritet që të zhvillojë një takim elektoral në aeroportin e Kukësit. Lidhur me këtë ka reaguar ashpër kryebashkiaku...

Të fundit

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...