E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

aeroport

Shpallja e Emergjencës Globale nga koronavirusi, Manastirliu merr masat

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka mbledhur sot Task-Forcën pasi OBSH vendosi që ta shpallë shpërthimin e koronavirusit një emergjencë shëndetësore globale. Manastirliu siguroi se...

Emergjencë globale për epideminë vrastare/ Majlinda Bregu vendos maskën

Organizata Botërore e Shëndetit ka shpallur emergjencë globale shëndetësore përsa i përket coronavirusit. Kjo ka ardhur pasi nga vëzhgimet e OBSH, situata vijon të...

Skandaloze, lojtarët e kombëtares kosovare fotografohen duke pirë cigare

Kombëtarja e Kosovës në futsall është nisur ditën e sotme drejt Gjeorgjisë, ku do të zhvillojë një ndeshje për kampionatin Evropian të futsallit “Euro...

Avioni iranian bën ulje emergjente në aeroportin e Teheranit

Një aeroplan iranian është detyruar të bëjë ulje emergjente në një aeroport të Teheranit. Raportohet se avioni, i cili sapo ishte nisur nga Teherani për...

Shokuese/ Prindërit braktisin fëmijët në aeroport, frikë nga virusi misterioz

CNN raporton se dy fëmijë janë braktisur në aeroport nga prindërit, pasi dyshonin se njëri prej fëmijëve ishte i infektuar nga virusi misterioz që...

Flakë dhe panik, zjarr në një aeroport të Spanjës (VIDEO)

Një zjarr i madh ka shpërthyer në një aeroport të Spanjës duke shkaktuar panik dhe tmerr te udhëtarët. Ngjarja ka ndodhur në aeroportin Alicante. Mësohet...

Aeroplani derdh karburantin sipër shkollave, lëndohen 60 persona

Një incident i pazakontë është regjistruar në Los Angeles, teksa një avion ka derdhur karburantin sipër 5 shkollave fillore dhe një shkolle të mesme. CNN...

VIDEO/ Kaos në aeroportin e Rinasit, përplasje mes policisë dhe qytetarëve

Heqja e licencës nga autoritetet italiane për kompaninë e fluturimit ‘Ernest’ ka krijuar një kaos në aeroportin e Rinasit. Pasagjerët e këtij avioni po...

Donte ta kalonte ilegalisht, arrestohet vajza dhe punonjësi i aeroportit

Policia kufitare e Rinasit ka arrestuar ditën e sotme një vajzë 23-vjeçare dhe një punonjës të skanerit në aeroport. Shtetasja me inicialet Xh. K., 23...

I hapet valixhja në aeroport dhe i fluturojnë mijëra euro, pranga shqiptarit

Një shtetas shqiptar është arrestuar në Amsterdam, pasi në aeroportin e Schiphol ka ndodhur një ngjarje e pazakontë. Teksa ka qenë duke ecur në...

Të fundit

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...