E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

70

BE: 70% e qytetarëve të vaksinuar me së paku një dozë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se 70 për qind e qytetarëve të rritur të BE-së kanë marrë së paku një...

Vaksina e Oksford-AstraZeneca-s, efikasitet mesatar prej 70.4%

Kompania AstraZeneca dhe universiteti i Oksfordit kanë shumë punë për të bërë për të konfirmuar nëse vaksina e tyre kundër COVID-19-s mund të jetë...

Britania do të izolojë qytetarët mbi 70 vjeç

Izolimi i banorëve të Britanisë së Madhe që janë mbi 70 vjeç dhe vendosja e tyre në strehime të sigurta, do të ndodhë gjatë...

Tare largon spekulimet: Lazio nuk rrit lojtarë për ekipet e mëdha

Igli Tare është padyshim ndër drejtorët sportiv më të mirë që ka Italia në këto momente. Ai ka zbuluar talente të cilët sot arrijnë...

Erdogan nuk ndalet, lëshohet urdhër arresti për 70 ish punëtorë të ministrisë së Financave

Autoritetet turke kanë lëshuar një urdhër-arrest për 70 ish punëtorë të ministrisë së Financave, me akuzën e lidhjeve të mundshme me tentativën e dështuar...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...