E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

30

30-vjetori i themelimit të LDK-së, ky është programi i parë i saj

Historiani i njohur, Jusuf Buxhovi përmes një postimi ka publikuar programin e parë të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Nesër LDK feston 30 vjetorin e themelimit...

Basha: Ja shqetësimi kryesor i Metës

Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi në emisionin “Kjo Javë” se me Presidentin Meta nuk bien dakord në shumë prej pikëpamjeve. “Ne nuk mund të...

Greqi, qeveria kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës

Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që...

Si u kap shqiptari me 30 mijë €

Një 28-vjeçar shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane pasi është kapur me kokainë. Mediet fqinje raportojnë se është arrestuar në Reggio Emilia...

Përfundon seanca “Vol-vo 4”, Prokuroria kërkon burg për 30 nga të arrestuarit

Gjykata e Krimeve të Rënda është tërhequr për të marrë një vendim mbi fatin e 34 të arrestuarve në sajë të mega-operacionit “Vol-vo 4”,...

Japonia ‘merr flakë’, 30 të vdekur nga temperaturat e larta

Japonia është përfshirë nga një valë rekord të nxehti. 30 njerëz kanë vdekur nga temperaturat e larta dhe mijëra të tjerë i kanë çuar...

30 komando të rinj shqiptarë hyjnë në forcë: Gati për sulm!

Forcat e Armatosura shqiptare u pasuruan së fundi nga një kontigjent me 30 trupash komando pas një trajnimi tremujor. Ata i përshëndetit vetë ministrja...

Taulanti “imiton” Granitin, shënon nga 30 metra në derbi (Video)

Taulant Xhaka ka arritur të shënojë gol shumë të bukur në ndeshjes derbi mes Yiung Boys dhe  Basel. Basel ishte duke pësuar humbje me...

Horoskopi për ditën e sotme, 30 mars 2018

Dashi Jeni të shpërqendruar disi, por fatmirësisht do të arrini t’i fshihni mirë dobësitë e juaja. Nuk do të keni probleme. Nëse nuk e dini...

Vucaj si CR7, supergol nga 30 metra për ti dhënë avantazhin Vllaznisë (Video)

Mesfushori Erjon Vucaj ka kaluar në avantazh shkodranët me një gjuatje të saktë nga goditja e dënimit në një distancë afro 30 metra. Topi...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT