E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

28 nentori

Ahmet Zogu dhe heronjtë që vetëkrenohen

Nga: Agron Gjekmarkaj Festa e Pavarësisë dhe e Çlirimit, të cilat i festojmë të ndarë, 28-29 Nëntori, si asnjëherë tjetër, u përcollën me bezdinë e një...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Osmani bën thirrje për forcim të lidhjeve mes Kosovës dhe Shqipërisë

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë thirrje për forcim të lidhjeve mes Kosovës dhe Shqipërisë. Përmes një telegrami dërguar presidentit...

Foto/ Dua Lipa, mesazh për 28 nëntorin: Krenare që jam shqiptare

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa u ka uruar festën e 28 nëntorit, të gjithë bashkëkombësve të saj. Ajo ka publikuar një fotografi në...

“Krenari të jesh shqiptar”/ Kryemadhi: 28 Nëntori na gjeti më solidarë se kurrë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka reaguar ditën e sotme në lidhje me 107 vjetorin e pavarësisë së shtetit shqiptar. Përmes një postimi në Facebook,...

29 Nëntori, data që përçan ende shqiptarët. Ja zgjidhja që propozon historiani amerikan (video)

Një festë e rëndësishme kombëtare si Dita e Çlirimit, mban ende të ndarë shqiptarët. Të majtët kremtojnë prej 70 e ca vitesh 29 Nëntorin,...

28 Nëntori, festë zyrtare edhe në Kosovë

28 nëntori do të jetë festë zyrtare edhe në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri Ramush Haradinaj. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

Të fundit

10 shprehje nga Zhan Dë La Fonten, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"E rrallë dashuria e vërtetë, edhe më e rrallë miqësia e vërtetë". "Shpeshherë e ndeshim fatin tonë mu në rrugën që morëm për të shmangur...

Khaby Lame thyen rekordin, Chiara Ferragni s’është më mbretëresha e Instagramit

21-vjeçari Khaby Lame që është bërë shumë i famshëm me videot e tij në TikTok, ka rrëzuar blogeren Chiara Ferragni nga froni.   View this post...

Degradon keq sherri me pushuesit/ Biznesmenia i zë rrugën çiftit me fëmijë

Ju kujtohet rasti i Mihal Kokëdhimës, i cili në gusht të 2019 hipi sipër një makine me turistë spanjollë? Për fat të keq, rastet...

Tmerret e padukshme në qendrat e ndalimit të emigrantëve në Itali

Nga Annalisa Camilli “Internazionale” I akuzuar për vjedhjen e një smartfoni, Musa Balde u rrah egërsisht nga 3 italianë në Ventimilja, afër kufirit me Francën....

“I shkëputa një linjë uji”, goditet drejtori i Ujësjellësit në Fushë Arrëz

Drejtori i Ujësjellësit të Fushë Arrëzit, Anduel Gjinaj është sulmuar. Ai ka bërë denoncim në polici dhe në Prokurorinë e Pukës, për dhunën që...