E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

22

Aksidenti/ Shkon në dy numri i viktimave, ndërron jetë edhe 22-vjeçari

Sot është raportuar dhe viktima e dytë si pasojë e aksidentit të rëndë të ndodhur mbrëmë. Ngjarje e ndodhur mbrëmë në rrethrrotullimin e Kolonjës,...

Rreth 22 milion euro kokainë brenda peshkut të ngrirë/ Midis të arrestuarve edhe një shqiptar

Prokurorët të martën pohuan se një grup prej shtatë burrash ishin pjesërisht përgjegjës për importimin e afërsisht 1,125 kilogramë kokainë të fshehur brenda një...

22 shtatori “Dita pa Makina”/ Bashkia dhe policia masa për kufizimin e qarkullimit

Edhe këtë vit Tirana i është bashkuar “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve për të përdorur sa më pak mjetet...

Kosovë/ Kryesia: Më 22 gusht shpërndahet Parlamenti

Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendosi 22 gushtin si datën për mbajtjen e seancës për shpërndarjen e Kuvendit të Legjislaturës së VI. Kryeministri në...

22 cilësitë që i posedojnë vetëm liderët fantastikë

Lidershipi është veprim jo pozicion. Po cilat janë cilësitë që e ndajnë liderin nga të tjerët? Lider lind apo bëhesh? Ja disa cilësi karakteri...

“Airbus” blen 140 avionë me një vlerë 22,8 miliardë dollarë

Gjiganti evropian i prodhimit të avionëve, “Airbus” nënshkroi një marrëveshje kuadër me kompaninë “China Aviation Supplies Holding Company” (CAS) që parashikon shitjen e 140...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...