E enjte, 15 Prill, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

2024

Trump le të hapur mundësinë e rikandidimit në 2024-ën

Ish-Presidenti i SHBA Donald Trump u shfaq të dielën si republikani dominues i vendit, me përpjekjen që partia të fitojë përsëri kontrollin e Kongresit...

Trump mund të hedhë idenë e një kandidimi të dytë

Ish Presidenti Donald Trump ka të ngjarë të parashtrojë mundësinë e kandidimit përsëri për president në vitin 2024, tha të hënën organizatori i një...

Për të parën herë pas 200 vitesh, Notre Dame pa meshë Krishtlindjesh

Këtë vit nuk u zhvillua meshë Krishtlindjesh në katedralen Notre Dame, për herë të parë në më shumë se 200 vjet. Kujtojmë se Kisha historike...

Putin i “pandalshëm”, President deri në vitin 2024?

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha sot se do të rikandidoj në zgjedhjet presidenciale që do të zhvillohen në mars të vitit 2018.  Ai...

Lojërat Olimpike 2024, beteja mes Los Anxhelosit dhe Parisit

Në Lozanë të Zvicrës  janë mbledhur delegatët që përfaqësojnë dy qytetet kryesore kandidate për organizmin e Lojërave Olimpike, të Los Anxhelosit dhe të Parisit,...

Të fundit

Studimi: Ja si gërhitja kronike gjatë gjumit e dëmton trurin e fëmijëve

Një gjumë i mirë është çelësi për mirërritjen e çdo fëmije. Ndërsa disa fëmijë mund të pushojnë mjaftueshëm, cilësia e gjumit të tyre është...

A do ta ngadalësojë vera përhapjen e Covid-19? Ja çfarë thotë studimi i fundit

Nga: Kieran Sharkey “The Conversation” Në parim, duket shumë e besueshme që SARS-CoV-2 - virusi që shkakton Covid-19 të  ketë një sjellje sezonale, duke qenë...

Sondazhi/ PS ruan bastionin e Vlorës, PD ‘i rrëmben’ mandatin LSI-së

Në sondazhin e katërt të IPSOS-Top Channel, rezulton se në qarkun e Vlorës do të triumfojë PS me 60.1% dhe do të marrë 8...

Champions/ Siti përmbys Dortmundin, Liverpuli nuk arrin remuntadën

Përfundojnë dy ndeshjet e fundit çerekfinaliste të UEFA Champions League. Liverpuli i ka thënë lamtumirë këtij kompeticioni që në këtë fazë. S kuadra e Jurgen...

‘Koha e tij ka mbaruar’/ Basha i përgjigjet ftesës së Ramës për bashkëqeverisje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pas ftesës që ky i fundit i bëri për bashkëpunim pas zgjedhjeve...