E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Supersfida Milan-Atalanta/ Dënohet Gasperini, Pioli vuan mungesën e dy yjeve

Ditën e premte, në orën 21:45, luhet supersfida mes Milanit dhe Atalantas në Serie A.

Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, mori dy kartonë të verdhë në sfidën e kaluar ndaj Bolognas, sfidë që të tijtë e fituan me rezultatin e ngushtë 1-0.

Gasperini mori një karton të verdhë për protestë, ndërsa të dytin të verdhë, e mori pas një debati me rivalin Sinisa Mihajlovic.

Si pasojë, Serie A e ka dënuar trajnerin italian me një ndeshje pezullim dhe Gasperini, nuk do të jetë në stol kundër Milanit.

Mungesa dhe tek kuqezinjtë e Piolit, pasi Milani nuk do të ketë dy yjet e skuadrës, Ismael Bennacer dhe Theo Hernandez të gatshëm, shkruan “abcnews.al”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...