E shtunë, 24 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Superoperacioni i policisë, shkon në 40 numri i personave të shoqëruar

Një aksion i gjerë i policisë, deri më tani ka çuar në pranga 40 persona të shoqëruar. Këto ndalime janë bërë në kuadër të një operacioni të zhviluar në orët e para të mëngjesit të sotëm, sipas përgjimeve nga Prokuroria e Përmetit në 6 muaj hetime.

Operacioni ka ardhur pas disa muaj hetime dhe përgjime, ku janë sekuestruar edhe shuma të mëdha parash dhe pasuri të tjetërsuara.

Të njëtat burime theksuan se ka përgjime prej gjashtë muajsh, dhe në skemë janë të përfshirë edhe njerëz të botës së krimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...