Superliga/ Vllaznia mposht Apoloninë, Teuta e Skënderbeu ndahen në ‘paqe’

Janë mbyllur e ndeshjet e javës së parë të sezonit të ri të Superligës.

Raundi i parë u mbyll me dy ndeshjet, Vllaznia-Apolonia dhe Teuta-Skënderbeu.

Shkodranët fituan pastër 2-0 përballë fierakëve, ndërsa ndeshja e Durrësit u mbyll në barazim 1-1.

VLLAZNIA-APOLONIA 2-0

Dilaver 54′, Dunga 83′

TEUTA-SKËNDERBEU 1-1

Hebaj 10′ / Meksi 34′

Më herët, Tirana mposhti Kukësin 2-0, ndërsa Partizani u mund nga Kastrioti.

Rezultatet e javës së parë: