E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
3 C
Tirana

Sulmi terrorist/Antiterrori po vëzhgon 30 persona të kthyer nga Siria

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

U vra nga policia greke, gjykata i jep 410 mijë euro familjes së shqiptarit

Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit. 25 vjeçari  u ekzekutua më 16 shkurt të...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

Vitamina C dhe D s’kanë efektivitet për Covid/ Mjeku publikon fakte tronditëse

Mjeku, Erion Dasho ka zbuluar fakte tronditëse për efikasitetin e vitamincës C dhe D, të cilat thotë se nuk kanë treguar asnjë evidencë për...

Tre javë në spital, COVID 19 i merr jetën trajnerit 61-vjeçar

Pandemia ka njohur një shtrirje të madhe në botën e sportit. Përpos lojtarëve të infektuar, koronavirusi ka marrë shumë jetë. Për fat të keq,...

Sikundër u njoftua një ditë më parë, shërbimet sekrete në Shqipëri kanë shtuar kontrollet pas sulmeve terroriste.

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer në emisionin “Opinion” në Tv Klan, se antiterrori ka kaluar nga gjendje jeshile në atë portokalli, dhe po vëzhgon më shumë se 30 persona të kthyer nga Siria.

Forca të shumta policie do të ketë në pikat kufitare dhe në institucioneve me rëndësi të lartë, siç janë ambasadat e huaja.

“Nuk ka pasur një njoftim zyrtar, por nga kontaktet me antiterrorin ka pasur një rritje të sigurisë. Që në orët e para të mëngjesit, Shqipëria ka nivel portokalli dhe ka patrullim të shtuar.

Do të ketë patrulla më shumë afër ambasadave dhe në pikat kufitare dhe në aeroport. Por ajo që bën çudi është se pak minuta më parë, Ministri i Brendshëm britanik ka lajmeruar qytetarët që të këtë kujdes për ndonjë sulm të mundshëm.

Lexo edhe :   “Janë marrë peng”, gazetarja zbërthen skemën që përdorin trafikantët shqiptarë

Ndërsa në Shqipëri nuk ka pasur kurrë një njoftim për këtë gjë, por në s’kemi qenë një vend i rriskuar. Antiterrori ka marrë sot të paktën 30 persona në vëzhgim që kanë ardhur nga Siria, të cilët nuk janë dënuar nga drejtësia shqiptare.

Unë sot kam pyetur nëse agresori i Vienës të kishte hyrë në territorin shqiptar, dhe nuk kishte hyrë kurrë në Shqipëri. Austria këtë herë ka qenë shumë e interesuar dhe ka shkëmbyer shumë informacione”, tha më tej ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uzuni nuk ia del të ndalë Ronaldon, PSG, Lacio dhe Dortmund bëjnë detyrën

Mbyllen ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampioneve. Ferencvaroshi i Myrto Uzunit, ishte pranë një barazimi historik ndaj Juventusit në Torino, por...

Në gjendje të rëndë prej 2 ditësh, Covid-19 i merr jetën mjekut nga Dibra

Humbje e rëndë për qytetarët dibranët, të cilët kanë shprehur trishtim të madh, pasi mësuan ndarjen nga jeta të mjekut, Ibrahim Kaziu. I ndjeri, 68...

Avokati i Gykatës Speciale: Procesi gjyqësor në Hagë mund të zgjasë 10 vjet

Avokati i Gjykatës Speciale, Taulant Hodaj është shprehur se gjykimi i ish-krerëve të UÇK-së mund të zgjasë deri në 10 vjet. Në një intervistë që...

Dritë jeshile për Francën/ Macron: Më e keqja e valës së dytë kaloi

Presidenti i Francës, Emanuel Macron, ka thënë se më e keqja e pandemisë së koronavirusit ka mbaruar. Në një deklaratë për mediat, ai ashtë shprehur...

Kryemadhi: E kam kaluar koronavirusin, as nuk e kuptova fare

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e ka pranuar për herë të parë se ka kaluar Covid-19. E ftuar në “Open”, Kryemadhi tha se në momentin...