Stil

Sulm terrorist ndaj Eurovizionit? Zbulohet çfarë ka ndodhur natën e parë

               Publikuar në : 16:25 - 16/05/19 M. S

Stafi i Eurovizionit dhe jo vetëm janë alarmuar pas paralajmërimit për sulm terrorist. Frika është shtuar më tej nga hakerat që kishin interferuar në faqen e internetit të transmetuesit izraelit ‘KAN’, gjatë natës së parë të gjysmë finales.

‘Rrezik i sulmeve me bombë! Ju lutemi largohuni! Izraeli nuk është i sigurtë’, u shfaqën në ekran këto thirrje të shoqëruara me pamje të animuara satelitore të një shpërthimi në qytet.

Përfaqësues të ‘KAN’ kanë treguar se brenda pak minutash kanë marrë në dorë kontrollin mbi këtë rast, duke thënë se kjo është një përpjekje nga Hamasi për të zotëruar këtë transmetim dixhital.

Vetëm disa orë na ndajnë para fillimit të festivalit më të madh në botë i cili është Eurovizion, ku do të jetë dhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja e njohur Jonida Maliqi.

Sot do të mbahet nata e dytë gjysmë finale, ku do të këndojë këngëtarja Jonida Maliqi, e cila renditet e 14-ta.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT