E diel, 20 Qershor, 2021
29.5 C
Tirana

Sulm terrorist? 1 i vdekur dhe disa të plagosur nga të shtënat me armë në Vjenë

Një person ka mbetur i vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur në një sulm me armë pranë sinagogës Seitenstettengasse në Vjenë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë teksa policia e Vjenës gjithashtu shkroi në Twitter se rrethanat e sakta të incidentit ishin ende duke u përcaktuar.

Sipas burimeve policore, një nga autorët e sulmit është ekzekutuar.

Ndërkohë, burime nga Ministria e Brendshme e Autrisë bëjnë me dije se bëhet fjalë për një sulm terrorist.

Ende nuk dihen motivet e ngjarjes, teksa policia u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin sheshet kryesore në qytet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vëllezërit që shitën pikturën false dhe zbuluan që pagesa u bë me para false

Historia fillon në 2003-shin, kur vëllezërit Font, nga Girona, Spanjë, blenë pikturën "Portreti i Antonio Maria Esquivel" (Retrato de Antonio María Esquivel), atribuar penelit...

Ozon-Terapia, si aplikohet në trajtimin e hernies diskale

Të ankohesh nga dhimbja e mesit është një nga ankesat më të zakonshme të njeriut. Rreth 80% e Amerikanëve kanë probleme të shpinës të...

Nostalgji futbolli/ Murinjo e cilësoi “më të mirin me të cilin ka punuar”

"Frenk Lampard është një njeri disi ndryshe, jo aq ekstrovert. Ai është profesionisti më i mirë me të cilin kam punuar ndonjëherë. Është...

Krimbat

Nga Edmond Tupe Nuk ka pikë dyshimi se krimbat ei krimit kanë hyrë tashmë thellë në trungun e krupshëm të shtetit shterpë shqiptar duke e...

Filmi “Pa vend” dërgon Kosovën në Kanë. A mund ta fitojë “Palmën e Artë”?

Me shumë pak përkrahje nga institucionet e Kosovës, por me një punë dhe vullnet të madh, filmi “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda do...