E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Sulm me raketa gjatë faljes së Bajramit, besimtarët nuk ndërpresin namazin 

Një video e cila është bërë virale, tregon momentin e sulmit me raketa gjatë faljes së Bajramit, e ndërsa besimtarët nuk ndërpresin namazin. Në orët e para të ditës kanë rënë disa raketa afër pallatit presidencial në Kabul, në kohën e faljes së namazit të Kurban Bajramit. Pavarësisht shpërthimeve e zhurmës së frikshme, besimtarët kanë vijuar faljen.

Në ceremoni ka qenë i pranishëm edhe presidenti i këtij shteti, Ashraf Ghani. Ceremonia ka vazhduar normalisht, pavarësisht shpërthimeve. Javët e fundit është shtuar pasiguria në Afganistan, pas tërheqjes së trupave amerikane dhe aleatëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pesë të zhdukur, 16 të plagosur në shpërthimin e një fabrike kimike gjermane

Një shpërthim në një fabrikë kimike në qytetin perëndimor gjerman të Leverkusenit, të martën në mëngjes, shkaktoi një zjarr në një depozitë që përmbante...

E rëndë në Shkodër, 7-vjeçarja mbytet në lumin Buna

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e Shkodrës, ku një 7-vjeçare është futur për t'u larë në lumin Buna, por fatkeqësisht u mbyt....

Euro bie nën 122 lekë, vlera më e ulët që nga janari 2020

Kursi i këmbimit të euros me lekun vazhdon të rënien dhe të martën shënoi vlerën më të ulët që nga fillimi i vitit 2020. Sipas...

Integrimi/ Zaev ironizon BE-në: Kur të jenë gati, të na lajmërojnë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka ironizuar Bashkimin Europian, në lidhje me vendimin për të mos hapur negociatat, për shkak të vetos...

Juventus/ Alegri prezantohet, për Ronaldon dhe Dybalën vit i rëndësishëm

Gjatë konferencës për shtyp Alegri foli për dy lojtarë kyç tek bardhezinjtë, për Dybalën dhe Ronaldon: “Ronaldo është një kampion i madh, një djalë...