Sulm me armë në SHBA, 5 të vdekur dhe 21 të plagosur

Të paktën 5 persona kanë vdekur dhe 21 të tjerë janë plagosur në një sulm me armë në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas mediave vendase, një person i armatosur ka filluar të qëllojë me armë, pasi makina e tij është ndaluar nga policia, për shkak se kishte hyrë në parkingun e një … Vazhdoni me leximin e Sulm me armë në SHBA, 5 të vdekur dhe 21 të plagosur