Suksesi i arritur në Superkupë, presidenti Duka i dërgon letër urimi Partizanit

Lexo edhe ...

Hashim Thaçi: Kokëfortësia e ka thelluar izolimin e Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook lidhur me heqjen e taksës për lëndën e...

Frika e zbulimit të lidhjeve me ish-Sigurimin, Hajdari flet për hapin e radhës

Në përfundim të tryezës së Reformës Zgjedhore, deputetja e opozitës Rudina Hajdari deklaroi se u diskutua për aplikimin e teknologjisë në zgjedhjet e ardhshme....

Nisma për shkarkimin e Metës/ Dvorani nxjerr prapaskenat

Sot u mblodh Komisioni Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Gjatë seancës ka dëshmuar kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani....

Zbardhen pamjet nga mega-operacioni i bujshëm i Policisë së Shtetit (VIDEO)

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet që shfaqin momentet e shoqërimit në polici të të arrestuarve në operacionin "Mezhgorani", mes të cilëve ra në...

Partizani triumfoi mbrëmjen e djeshme ndaj Kukësit në finalen e Superkupës. I pranishëm në stadium ishte dhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka, i cili i dorëzoi kupën, kapitenit Alban Hoxha. Ndërkohë pas triumfit, Duka nuk ka nguruar t’i dërgojë dhe një letër urimi kampionëve, duke i uruar për suksesin e arritur.

LETRA E DUKËS: “Të nderuar, Më lejoni të shpreh urimet e mia më të sinqerta për suksesin e arritur nga FK Partizani, sukses i merituar në fitoren e ndeshjes për Superkupën e Shqipërisë, edicioni 2019. Ngritja e trofeut të Superkupës në vigjilje të nisjes së kampionatit, rrit besimin dhe motivimin e të gjithë lojtarëve, stafit, por edhe të tifozerisë suaj për një sezon cilësor e të suksesshëm.

Në emër edhe të Federatës Shqiptare të Futbollit, sërish i uroj suksese Partizanit më tej dhe rikonfirmoj mbështetjen tonë të plotë për fuqizimin e ekipeve tona dhe mundësimin e të gjitha hapësirave për të rritur lojën e bukur të futbollit”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Hashim Thaçi: Kokëfortësia e ka thelluar izolimin e Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook lidhur me heqjen e taksës për lëndën e...

Frika e zbulimit të lidhjeve me ish-Sigurimin, Hajdari flet për hapin e radhës

Në përfundim të tryezës së Reformës Zgjedhore, deputetja e opozitës Rudina Hajdari deklaroi se u diskutua për aplikimin e teknologjisë në zgjedhjet e ardhshme....

Nisma për shkarkimin e Metës/ Dvorani nxjerr prapaskenat

Sot u mblodh Komisioni Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Gjatë seancës ka dëshmuar kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani....

Zbardhen pamjet nga mega-operacioni i bujshëm i Policisë së Shtetit (VIDEO)

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet që shfaqin momentet e shoqërimit në polici të të arrestuarve në operacionin "Mezhgorani", mes të cilëve ra në...

Për “revolucionin popullor” të 2019 dhe “grushtin e shtetit” të 2020

Nga: Alfred Peza Ajo që i bashkon të dyja zhvillimet më të rëndësishme politike të organizuara nga lidershipi kryesor i opozitës shqiptare në dy vitet...
Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT