E premte, 23 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Stuhia godet Serbinë, instituti hidrometeorologjik jep alarmin për qytetarët

Serbia është goditur nga një stuhi e fuqishme, teksa sipas Institutit Hidrometerologjik pritet që edhe kryeqyteti Beograd dhe pjesa qendrore e vendit, të përfshihen nga erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm.

Në dy orët e ardhshme, parashikohet një mot i paqëndrueshëm, me erëra të forta, shira që mund të sjellin përmbytje dhe stuhi afatshkurta, shkruan B92.

“Kjo është e paprecedentë, nuk ka patur stuhi të tillë më parë. Rrugët ishin krejt të bardha në një moment, dhe akulli mund të mblidhej me lopata. Stuhia gjithashtu hoqi pllakat në disa shtëpi”, u shpreh një qytetar nga Çaçak.

Për shkak të fuqisë së erës, edhe pemët më të pjerrëta po përkulen. Në disa zona, është ndërprerë edhe energjia elektrike. Stuhia mbuloi grurin në shumë zona, dhe gjithashtu ka shkaktuar dëme të mëdha në pemëtari.

Artikulli i medias serbe
                                                         Artikulli i medias serbe

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...