E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

“Studenti hero bojatisi Veliajn”, Berisha akuzon policinë për arrestimin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas arrestimit të dy të rinjve që tentuan të godasin me bojë kryebashkiaku Erion Veliajn gjatë festimeve të Ditës së Verës. Ai ka akuzuar policinë e shtetit se ka arrestuar “studentin hero” që sipas tij qëlloi me bojë Veliajn.

Berisha i quan policët si “narkohorra”, ndërkohë që përgëzon studentin që sipas tij bëri më bojë Erion Veliajn.

“Arrestohet nga narkohorra me uniforme studenti hero i protestave qe bojatisi sot Lal Plehun! I lumte! Sb”, shkruan Berisha.

Dy të rinj tentuan të godasin më bojë kryebashkiakun Veliaj, ndërkohë që ai sapo mbaroi fjalimin e tij për nisjen e festimeve për Ditën e Verës. Të rinjtë u arrestuan nga policia e shtetit, ndërkohë që ende nuk janë publik identiteti i tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...