E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

“Stop” i kthen KEMP-in dhe pagesat e prapambetura të riut me probleme në këmbë

Ervin Paja ka denoncuar në emisionin “Stop” heqjen e KEMP-it që për të ky është një vendim i padrejtë. Gazetarët e “Stop” kanë ndjekur të gjithë problemin e Pajës dhe pas interesimit në zyrën e punës kanë pyetur dhe në Bashkinë e Gramshit, nëse mund të gjendet një punë për Ervin Pajën, i cili ka probleme me këmbët dhe nuk mund të bëj shumë lloje punësh.

Në bashkinë e Gramshit na thonë, se kanë mungesë infrastrukture dhe nuk kanë një vend pune të përshtatshëm Ervin Pajën dhe kushtet e tij.

“Është cikë e vështirë për punë infrastrukture. Duhet t’i gjesh punën e përshtatshme, që të përshtatet edhe ai. Mos ta çosh në punën, që nuk përshtatet dot edhe nuk e suporton dot. Sepse ai ndoshta mund të kërkojë në njësinë, ku banon vetë, por problemi është, se në njësi nuk ka pozicione të përshtatshme. Në njësi ne kemi inspektorin e tatim-taksave, që duhet të shkojë në terren. Ne në njësi kemi punonjësin e shërbimeve, që duhet të jetë gjithë kohën në terren.

Kemi të ndihmës ekonomike, që duhet të bëjë aplikimet dhe të gjendjes civile. Prandaj të them, që është cikë e vështirë, të paktën për këta, që jetojnë në njësi administrative. E kam shumë të vështirë vetë, që të them, se dakord do e propozojmë, po ku ta propozojmë, që t’ia bëjmë shtesën si vend? Ku ta përshtasim?”, është kjo deklarata e zyrtares së Bashkisë Grmash.

Pasi nga bashkia nuk kishte ndonjë përgjigje pozitive, Ervini iu drejtuar edhe njëherë Komisionit të KEMP-it Epror. Tashmë Ervin Paja do të përfitojë sërish KEMP dhe pagesat e prapambetura./tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...