E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

“S’ta jap dorën se vjen nga Italia”, Rama batuta me arkitektin në Shijak

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shijak, ku po shpjegon nga afër procesin e rindërtimit për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gjatë bashkëbisedimit me qytetarët, Rama ia dha në një moment fjalën një arkitekti italian. Mirëpo përpara se ky i fundit të fliste, kreu i qeverisë hodhi një batutë në lidhje me koronavirusin.

“Nuk ta jap dorën se ti vjen nga Italia, nuk i dihet kurrë. Nuk është çështje karshillëku apo trimërie, por çështje sigurie”, tha Rama.

Deri më tani nuk ka asnjë rast të konfirmuar nga koronavirusi në Shqipëri, ndryshe nga Italia ku virusi vdekjeprurës ka shënuar rreth 200 viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1- Profesori i shkencave politike: Forcimi i sovranitetit të Kosovës, garanton integrimin e gjithë rajonit 2-...