E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Spektakël fishekzjarresh/Pas Zelandës së Re, Viti i Ri mbërrin edhe në Australi

Australia është vendi i dytë në botë që pret Vitin e Ri 2021. Autoritetet kishin organizuar një spektakël të vërtetë fishekzjarresh.

Fishekzjarret shpërthyen fillimisht në Zelandën e Re në orën 12.00 CET, dhe më pas në Australi në 14.00 CET, ku Porti i Sidneit u ndriçua duke respektuar edhe masat anti COVID.

Ndryshe nga vitet e shkuara, qytetarët kanë festuar nga banesa e tyre, pasi nuk mund të dilnin në qytet për shkak të pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...