E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Spanjë/ Katër ndeshje në La Liga, ekipet e Madridit luajnë të dyja sot

Udhëheqësi Atletiko Madrid lëviz brenda kryeqytetit për t’u përballur me Getafen dhe do të përpiqet të forcojë epërsinë prej gjashtë pikësh ndaj Barcelonës së vendit të dytë me 12 javë të mbetura.

Diego Simeone këmbëngul që skuadra e tij e është plotësisht e përqendruar në këtë derbi që vjen katër ditë para se të presë Çelsin për të përmbysur disavantazhin 1-0 në raundin e 1/16-ave të Ligës së Kampionëve.

Atletiko ka fituar gjashtë transfertat e fundit ndaj Getafes pa pësuar asnjë gol të vetëm.

Real Madridi, i treti, është tetë pikë prapa Atletikos dhe nuk mund të t’i lejojë vetes të lërë pikë kur të presë Elçen.

Sergio Ramos dhe Eden Hazard janë kthyer nga ndalesat e gjata të lëndimeve për madrilenët.

Alavesh pret Kadizin i cili duhet t’i japë fund një serie prej katër humbjesh, ndërsa Vajadolidi shkon në Osasuna me të dy ekipet në përpjekje t’i largohen zonës së rënies.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...