E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Spanjë/ Izolohet hoteli ku u gjet turisti italian me koronavirus

Për të parandaluar shpërthimin e një epidemie të mundshme, Spanja ka vënë në karantinë të gjithë njerëzit që ndodheshin në hotelin ku u gjet turisti italian me koronavirus.

Sipas Diarios de Avisos, një mijë persona janë vënë në karantinë në hotelin H10 Costa Adejie Palace, në zonën e Adejie. Mjeku italian i cili u diagnostifikua me koronavirus po qëndronte në këtë hotel bashkë me gruan e tij.

Bëhet me dije se ushtria dhe forcat e rendit kanë penguar hyrjen dhe daljen në hotel të personave, nga kompleksi turistik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Australia do të nxjerrë ushtrinë në rrugë për të zbatuar karantinën

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...