E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Spanjë/ 301 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Spanja ka shënuar një ulje të numrit të viktimave, në krahasim me ditën e djeshme.

Sipas mediave vendase, në 24 orët e fundit janë shënuar 301 viktima, 30 më pak se dje ku u regjistruan 331 persona të vdekur.

Ndërkohë janë shtuar 1,308 raste të reja infektimi, duke e çuar në rreth 230 mijë numrin total të personave të infektuar.

Që nga shpërthimi i koronavirusit, në Spanjë janë shënuar mbi 23 mijë viktima. Vendi renditet i treti për numrin më të madh të viktimave të shënuara nga COVID-19.

Spanja ka njoftuar lehtësim të kufizimeve të vendosura dhe për herë të parë pas 6 javësh fëmijët nën 14 vjeç mund të dalin nga shtëpitë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ka ndërhyrë Rusia në zgjedhjet e fundit? Ja si përgjigjet Joe Biden

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, është pyetur nga gazetarët, nëse Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e fundit presidenciale, ku ai...

”Ngrita çështjen e një Europe të lirë”/ Biden”: Putinit ia thashë të gjitha

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka zbardhur detaje në lidhje me takimin e zhvilluar ditën e sotme në Gjenevë, me...

Si Basha do jetë i pari që do e lëshojë Berishën

Nga: Ben Andoni Partia Demokratike ka mbaruar zgjedhjet duke vendosur për të tretën herë me radhë z. Basha në krye të saj. Në fakt, ai nuk...

Italia në panik/ Alarm për bombë pranë stadiumit ku do luhet kundër Zvicrës

Italia ndodhet në panik, pak orë para se përfaqësuesja të luajë ndeshjen e dytë të kampionatit europian përballë Zvicrës. Një alarm për bombë, ka...

SHBA i dhuron Shqipërisë, 1 milion dollarë pajisje mjekësore

Komanda europiane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ka dhuruar Shqipërisë 1 milion dollarë pajisje mjekësore kundër koronavirusit për spitalin Nënë Tereza në...