E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Spanja e bllokuar nga dëbora, stuhia “Filomena” pritet të vijë edhe në Shqipëri

Spanja është goditur nga një stuhi “Filomena”, shoqëruar nga reshje të dendura bore dhe në gjysmën e shtetit është ndezur alarmi i kuq. Për shkak të stuhisë së borës, mësohet se të gjitha linjat ajrore dhe hekurudhore në Madrid janë mbyllur.

BBC ka raportuar se stuhia “Filomena” pritet të lëvizë drejt Evropës Lindore, kryesisht në Ballkan.

Fillimisht do të preken Shqipëria dhe Greqia, ku nuk do të mungojnë reshjet e dendura të shiut dhe të borës.

Më pas nga stuhia do të goditet edhe pjesa qendrore e Ballkanit dhe Veriu i Italisë. Moti ekstrem dhe temperaturat e ulta pritet të vazhdojnë edhe gjatë fundjavës, me temperaturat në Madrid që parashikohet të arrijnë deri në -12 C të enjten.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...