E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

SPAK zgjedh të hënën kreun e FBI-së shqiptare

Ka përfunduar ditën e sotme procesi i vettingut për kandidatët, për Kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Bëhet me dije se SPAK do të zgjedhë kreun e BKH-së të hënën e ardhshme.

Sipas Top Channel, ka edhe një renditje mes emrave të Aida Hajnaj, Artur Beu, Ervin Hodaj dhe Idajet Faskaj, ku dy prej tyre janë në garë të fortë për të marrë kreun e FBI-së Shqiptare. Pas zgjedhjes së emrit kryesues, SPAK do t’i dërgojë një emër KLP-së.

Procesi për zgjedhjen e kreut të BKH kaloi në disa faza, ku kandidatët iu nënshtruan edhe testit të makinë së të vërtetës. Nga ana tjetër fazat e përzgjedhjes kanë qenë të mbikëqyrura nga amerikanët dhe partnerët evropianë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...