E martë, 9 Mars, 2021
8 C
Tirana

SPAK nis zyrtarisht punën, prezantohet kryetari Arben Kraja

Sot, Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion nisi zyrtarisht punën. Tetë prokurorët e SPAK u betuar një ditë më parë te Presidenti.

Kreu i zgjedhur nga KLP, Arben Kraja u paraqit këtë të premte në ambientet e kësaj strukture. Prezantimin e tij e bëri kreu i KLP-së, Gent Ibrahimi, i cili e konsideroi këtë momenti “historik” për të gjithë. “Fillim viti do të jetë intensiv për të gjithë ne”, shtoi ai.

Ndërkaq, Kraja falenderoi anëtarët e KLP-së që i dhanë besimin duke e votuar, por edhe ata që votuan për dy kandidatët e tjerë. “Do të bëjmë një skuadër shumë të fortë. Koha është për punë dhe jo për llafe”, theksoi Kraja.

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Arben Kraja, mori 6 vota nga anëtarët e KLP nga 4 vota që mori Altin Dumani. Ndërsa kandidati i tretë, Edvin Kondili mori vetëm votën e kryetarit të KLP, Gent Ibrahimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet lista e plotë e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Ball ka...

Zbardhet debati në Kryesinë e PS mes kryeministrit Edi Rama dhe Ditmir Bushatit

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyllura në Kryesinë...

Dalin emrat e parë nga PS/ Rama në Durrës e Vlorë, Majko i 19-ti në Tiranë

Dalin emrat e parë të kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit nga radhët e Partisë Socialiste. Mësohet se kryeministri Edi Rama do të kandidojë...

Zgjedhjet e 25 prillit, Facebook paralajmëron partitë politike

Platforma sociale, “Facebook” ka bërë një thirrje për partitë politike, duke u kërkuar atyre të jenë transparente për mënyrën se si do të financojnë...

Meta rikthehet në krye të LSI-së, nëse fiton Rama? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, shprehet e bindur se opozita e bashkuar, në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të marrë...