Politikë

Spaho ia kthen Braçes: Plani i Bashës është shpëtimi juaj


               Publikuar në : 12:51 - 07/12/19 M S

Ish-deputeti i PD-së, Edmond Spaho, ka reaguar lidhur me deklaratën e zv/kryeministrit Erion Braçe, sipas të cilit koncesioni i rrugës Milot-Balldren nuk do të kryhet. Sipas Spahos, PS po ndjek udhëzimet e Lulzim Bashës, për daljen nga situata e rëndë në të cilën është përfshirë vendi pas tërmetit të 26 nëntorit. Në komentin e radhës në Facebook, Spaho shkruan se pas rrugës Milot-Balldre, duhet anuluar rruga Orikum-Dukat, 80 milion euro për 14 km rrugë. Po sipas tij, nëse do mobilizojmë me seriozitet burimet e brendshme, bota do na ndihmojë pa kufizim. Por kjo arrihet po të ndahen nga oligarkët.

Statusi

Ja pra qe opozita dhe zoti Basha kane te drejte. Po te mbani mendjen te ftohte dhe tju sundoje realizmi, plani prej tre pikash i zotit Basha eshte shpetimi juaj. Vleresimi sa me pare i demeve te jep mundesi te dish nevojat dhe te fillosh nga rikuperimi i tyre. Financat jane thelbesore ne kete proces sepse asgje nuk ndertohet me urata. Per te marre ndihme nga jashte duhet se pari te mobilizohen burimet e brendeshme. Mundesia e vetme per kete jane anullimi i koncensioneve. Pas rruges Milot- Balldre duhet anulluar rruga Orikum-Dukat, 80 milion euro per 14 km rruge. Koncensioni i check-up eshte me i thjeshti per tu anulluar sepse Vilma eshte ushtare e partise, me kete koncension eshte abuzuar dhe jam i sigurte qe te gjithe shqiptaret jane te gatshem qe parate e ketij palo kontrolli te shkojne per zhdukjen e pasojave te termetit. Nese do mobilizojme me seriozitet burimet e brendeshme, bota do na ndihmoje pa kufizim, por qe te bejme kete duhet te ndahemi nga oligarket.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT