E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Sot vijnë ndryshime të reja të ‘orës policore’

Komiteti Teknik i Ekspertëve, më datë 24 dhjetor vendosi uljen e fashës orare, duke ndaluar daljen nga ora 20:30 deri në 06:00 të mëngjesit.

Por sot ora policore në kuadër të masave të marra për parandalimin e përhapjes së virusit, ka ndryshuar sërish, duke shtuar lëvizjen deri në orën 22:00.

Sipas aktit normativ, të gjitha ato persona që thyejnë këtë masë kufizuese, duhet të jenë të pajisur me autorizim nga portali e-albania, ose ndryshe do të gjobiten.

Gjithashtu ditën e sotme edhe universitetet kanë nisur mësimin online, ndërkohë që shkollat 9-vjeçare dhe gjimnazet e rinisin mësimin me datë 11 janar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...