E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

“Sot po shijoj lirinë, kaluan 16 ditë”, moderatorja shërohet nga Covid-i

Moderatorja Fjoroda Fjora ka fituar betejën 16 ditore me Covid-19. Ajo ka ndarë me të gjithë ndjekësit e saj këtë eksperiencë, dhe ka treguar çfarë simptomash ka pasur.

Fjodora është shprehur se largimi i nuhatjes dhe shijes, ishte pjesa më e tmerrrshme gjatë infektimit me koronavirus.

“Kjo ishte pjesa më e tmerrshme, largimi i nuhatjes dhe shijes. Para 3 ditësh m’u rikthye nuhatja, dhe kur kam ndjerë atë aromën e kafesë, thjesht m’u duk parajsa mbi tokë”, ka thënë ajo. Moderatorja ka zbuluar ndër të tjera se nuk e ka kuptuar se nga është infektuar, dhe se për 2 javë ka qëndruar larg të birit.

“Kjo është dita ime e parë e lirisë. Mund të shijojë më në fund makinën time, që është bërë zhul. Sot po shijoj diellin, lirinë, kaluan 16 ditë dhe mendoj se mund t’ia lejoj vetes një të dalë për qejfin tim. Më është kthyer edhe nuhatja 95%, kështu që faleminderit o Zot edhe këtë herë”, ka thënë Fjodora.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...

Përfundon takimi Biden-Putin, zgjati shumë më pak nga sa parashikohej

Pas 3 orësh bisedime, ka përfunduar takimi në Gjenevë midis Presidentit të SHBA-ve Joe Biden, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin. Takimi i zgjeruar...

Si po mashtrohen shqiptarët nga hakerat, ja çfarë thotë eksperti

Nga: MARSELA SINANI Nuk janë të pakta rrjetet e hakerave të cilët nëpërmjet vjedhjes së të dhënave personale në Facebook, kanë marrë me mashtrim shuma...

Heqja e vizave për Kosovën? Lajçak: Nëse nuk i besoni BE-së, shkoni diku tjetër

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është pyetur ditën e sotme në forumin Globsec 2021 që po zhvillohet...

Studimi: 25% e pacientëve me Covid, përjetojnë simptoma afatgjata të sëmundjes

Një studim i ri në Shtetet e Bashkuara zbulon se rreth 25 për qind e pacientëve me COVID-19 kanë përjetuan probleme të reja shëndetësore...