E hënë, 30 Mars, 2020
9 C
Tirana

“Sot jemi me maska”, Kusari-Lila: Do të hyjmë në histori

Lexo edhe ...

“Nuk shoh asnjë virus duke fluturuar”/Presidenti bjellorus tallet me masat kundër koronavirusit

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko është tallur me masat kufizuese të ndërmarra nga disa vende, si pasojë e përhapjes së koronavirusit. Lukashenko qeshi kur i...

FOTO/Viktima më e re në Evropë, 14 vjeçari humb jetën nga koronavirusi

Një 14-vjeçar nga Portugalia ka humbur jetën ditën e sotme nga koronavirusi. Adoleshenti nga provinca Ovar besohet të jetë personi me moshën më të re...

“Shqipëria një mësim solidariteti”/Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Evropës

Ministri i Jashtëm i Italisë, Lugi Di Maio ka falënderuar edhe një herë Shqipërinë për solidaritetin e treguar. Përmes një postimi në Twitter, Di Maio...

Ish-ministri francez humb jetën nga koronavirusi

Ish-ministri francez, Patrick Devedjiani ka humbur jetën ditën e sotme, pasi ishte prekur nga koronavirusi. Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 disa ditë më parë,...

Mimoza Kusari-Lila nga LVV ka thënë se sot Kosova do të hyj në histori, për shkak të mbledhjes së deputetit për mocion në kohë të koronavirusit. “Sot zyrtarisht si Parlament kemi me hy në histori, dhe po ju garantoj se do t’i shihni foto në mediume botërore.

Jeni i vetmi shtet në botë që mbledhni për mosbesim. Në vende tjera ju zgjatet mandate qeverisë vetëm të luftoj koronavirusin. I vetmi vend sot që nuk tregona asnjë argument për shtet formim është Republika e Kosovës dhe deputet e saj të inicuar nga LDK-ja. Asnjë qeveri pas Pavarësisë së Kosovës nuk ka mbajtur mandatin deri në fund.

Nuk mundet me ndejtë koalicioni me zor. Kjo seancë është gjithçka tjetër përveq normales. E kemi mocionin e inicuar duke thënë se nuk po munden me u merr vesh me Kurtin.

Kjo është qeveria e parë që muna më ka jep ndjenjën e shtetit dhe të krenarisë. Mos u mshefni pas asaj që ka qenë tepër e dukshme. Sot po ndahet e reja me të vjetrën.

Sot jemi me maska, por kurrë më të zhveshur se kemi pasur personalitetin. Sot jemi lakuriq në atë e çfarë njerëzit po përballen”, ka thënë ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Nuk shoh asnjë virus duke fluturuar”/Presidenti bjellorus tallet me masat kundër koronavirusit

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko është tallur me masat kufizuese të ndërmarra nga disa vende, si pasojë e përhapjes së koronavirusit. Lukashenko qeshi kur i...

FOTO/Viktima më e re në Evropë, 14 vjeçari humb jetën nga koronavirusi

Një 14-vjeçar nga Portugalia ka humbur jetën ditën e sotme nga koronavirusi. Adoleshenti nga provinca Ovar besohet të jetë personi me moshën më të re...

“Shqipëria një mësim solidariteti”/Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Evropës

Ministri i Jashtëm i Italisë, Lugi Di Maio ka falënderuar edhe një herë Shqipërinë për solidaritetin e treguar. Përmes një postimi në Twitter, Di Maio...

Ish-ministri francez humb jetën nga koronavirusi

Ish-ministri francez, Patrick Devedjiani ka humbur jetën ditën e sotme, pasi ishte prekur nga koronavirusi. Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 disa ditë më parë,...

VIDEO/Salianji “thumbon” Ramën, rendit koncesionet me vlerë milionëshe

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji ka thumbuar kryeministrin Rama në lidhje me koncesionet që kushtojnë miliona euro. Përmes një videoje të postuar në Facebook, Salianji rendit...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT