E mërkurë, 20 Janar, 2021
2 C
Tirana

Sot hapet lotaria amerikane për vitin 2022; ja çfarë këshillojnë ‘ekspertët’ për mënyrën e aplikimit

Sot në orën 18:00 do hapen aplikimet për lotarinë amerikane, e vlefshme për vitin 2022. Aplikimet do të mbyllen më 10 nëntor 2020, ora 18:00. Të gjithë qytetarët e interesuar, duhet të plotësojnë formularin në faqen e Ambasadës Amerikane.

Postimi i ambasadës:

Regjistrimet për Programin e Lotarisë Amerikane 2022 do të jenë të hapura nga data 7 tetor, 2020, ora 18:00 (ora shqiptare) deri më 10 nëntor 2020, ora 18:00 (ora shqiptare)! Për më shumë informacion, klikoni këtu: http://ow.ly/7dCz50BFoLx

Për të gjthë qytetarët që do të kryejnë vetë aplikimin, ai kryhet vetem një herë. E për rrjedhojë, duhet të siguroheni që e keni kryer mirë procedurën.

Nga pervoja e viteve te mëparshme është vënë re se 2-3 ditët e para si dhe ditët e fundit të periudhës së aplikimit, kanë qenë tejet të ngarkuara dhe sistemi shpesh herë është bllokuar gjatë kryerjes së aplikimit, duke krijuar konfuzion. Që kjo të mos ndodhë, është mirë që të shmangen këto data.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...