E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Sot betohet kryebashkiaku i ri i Kavajës, Isa Sakja i PD-së nuk liron zyrën

Ish-kryetari i Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja ka deklaruar se nuk do ta lirojë zyrën e tij, teksa mbështetës të shumtë të opozitës ndodhen përpara godinës, duke kundërshtuar kryetari e ri, Redjan Kralin.

Ndërkohë, Sakja në një komunikim për mediat, tha se: “Sot do të jem në detyrë. Vazhdoj detyrën, nuk mund të lë bashkinë kur vetëm 5 përqind e qytetareve të Kavajës kanë votuar“.

Po ashtu, Sakja theksoi se nuk i pranon zgjedhjet vendore të 30 qershorit, pasi sipas tij janë false.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dhunoi kryebashkiakun e Selenicës, pranga 57-vjeçarit. Dalin dyshimet e para

Një 57-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet se ka goditur kryetarin e Bashkisë së Selenicës, Pëllumb Binaj. Pas hekurave...

Shto ujë e shto…komisione

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha po përpiqet të krijojë një axhendë paralele me "Foltoren" e Sali Berishës, e cila po gërryen prej javësh jo vetëm...

Rrjedhin dokumentet konfidenciale, si lobojnë shtetet për ngrohjen globale

Një rrjedhje e madhe e dokumenteve të parë nga "BBC News", tregon se si vendet po përpiqen të ndryshojnë një raport shkencor vendimtar, se...

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...