E hënë, 13 Korrik, 2020
22 C
Tirana

“S’mund t’i ndalojmë qentë të lehin”, Blushi shpërthen pas kritikave për Metën

Më të lexuarat

Zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi, ka reaguar ashpër ndaj zërave kritikë ndaj Metës, duke i quajtur ata qenë rrugësh. “Nuk mund t’i ndalojmë qentë të lehin! Edhe kafshët kanë të drejtat e tyre! Sidomos qentë e rrugës dhe të UDB-së në këto kohë të fantazmave me shkëmbime territoresh!”, ka shkruar ai në postimin e fundit në Facebook.

Ky reagim pason pas kritiave të fundit të Baton Haxhiut dhe Frrok Çupit. Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open”, analisti Frrok Çupi bëri akuza të forta ndaj Ilir Metës, ku u shpreh se ka bërë krime të shumta, dhe për të shpëtuar kërkon të bëjë presion dhe të krijojë destabilitet. Nga ana tjetër, Baton Haxhiu në “Opinion” deklaroi se lëvizja e radhës e Kreut të Shtetit është moralisht problematike dhe politikisht legjitim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...

Kush është shqiptari që refuzoi dy herë postin e mbretit të Shqipërisë

Nga: Hasan Bello Kush ishte Xhelal Pashe Bushati? Njeriu qe dy here refuzoi fronin e Shqipërisë. Pinjolli i fundit i dinastisë shkodrane. Dhenderri i sulltan...

Jonida nxjerr foton e embël me Romeon: Dua gjithçka që kam (FOTO)

U bë një kohë e gjatë që përflitet romanca e Jonida Maliqit me Romeo Veshaj. Tashmë ata nuk e fshehin më dashurinë, madje edhe...

Jeta dhe ne – Përsiatje

Nga: Gjin Progni Tri janë hyjnitë e kësaj bote njerëzore: lindja, martesa dhe vdekja. Nëse e përjashton njërën prej tyre, ne dalim jashtë të vërtetës së...

“Shteti të më marrë në mbrojtje familjen, ndihem e kërcënuar”, 17-vjeçarja tregon abuzimin

Një 17 vjeçare në Fushë Krujë, është ngacmuar dhe shfrytëzuar seksualisht për muaj me radhë nga disa persona, për shkak edhe të varësisë që...