E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

“Skuadra është mbi të gjithë”, Modric thumbon Cristiano Ronaldon

Mesfushori i Real Madrid, Luka Modric, ka folur për mediet iberike pas fitimit të titullit kampion në La Liga, duke i thurur elozhe strategut Zidane dhe duke mos harruar të thumbojë dhe Cristiano Ronaldon.

“Zidane ka konfirmuar klasin e tij. Është një njeri superior. Ka rikrijuar një atmosferë fantastike, brenda dhe jashtë skuadrës. Na jep qetësi. Është një nga më të mirët e historisë së Realit dhe është argëtuese që ka nga ata që e vënë në diskutim.

Nuk është e nevojshme të diskutohet rëndësia që ka pasur Cristiano për Madridin, por nuk kemi pasur dyshime se do të fitonim edhe pa atë, sepse skuadra është gjithmonë mbi gjithçka, pavarësisht nga forca e individit”, u shpreh Modric, shkruan “abcnews.al”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...