E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Skrapari ”braktis” Metën, PS del forcë e parë

Partia Socialiste ka dalë fituese në Skrapar duke marrë 6630 vota. Në KZAZ 68 kanë votuar gjithsej 7057 qytetarë.

Partia Demokratike ka mundur të marrë vetëm 3574 qytetarë ndërsa për LSI 2174, duke kaluar forcë e tretë.

Rezultati: 

KZAZ 68 (23 QV).

PS- 6630.

PD- 3574.

LSI- 2174.

Kanë votuar 7057 zgjedhës.

Vota të vlefshme 6630

Vota të pavlefshme 472.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....