E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Skema/ Vidhnin skafe në Greqi, bien në pranga 8 shqiptarë

Policia greke ka goditur një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe në vendin fqinj.

Bëhet me dije se në pranga kanë rënë 8 shqiptarë, përkatësisht 4 meshkuj dhe 4 femra. Mediat greke raportojnë se grupi dyshohet për 10 vjedhje dhe 2 tentativa vjedhje skafesh, 21 vjedhje motorra skafesh, 3 vjedhje magazinash, 2 vjedhje trailer transporti skafesh, 4 vjedhje nëpër automjete, 8 vjedhje kafshësh me në total 55 qengja.

Pasi i vidhnin, grupi prej 8 vetash i transportonte drejt Shqipërisë, duke i kaluar nga dogana me dokumente të falsifikuar.

Periudha e pandemisë e pezulloi përkohësisht veprimtarinë e tyre, pasi kreu i grupit nuk mundi të hynte për një periudhë nga Shqipëria në Greqi.

Gjatë kësaj periudhe një pjesë e grupit u mor me grabitje kafshësh. Ndërsa një pjesë tjetër shfrytëzonin për prostitucion një vajzë të mitur. Lidhur me këtë të fundit janë shpallur në kërkim edhe dy persona të tjerë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...