E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

“S’ke se çfarë sqaron o tigër, po rri rehat”, Basha fut në “lojë” deputetët

Gjatë seancës së sotme në Kuvend nuk kanë munguar situatat e tensionuara, debatet por edhe ironitë “therëse”. Kryedemokrati Basha teksa ka lexuar një numër shifrash për abuzimet, sipas tij të qeverisë, me fondet nga tërmeti, tha me ironi se këto i kishte marrë nga Partia Demokratike. Kjo shkaktoi të qeshura në sallë, por Basha nënvizoi se kjo ishte batutë, pasi shifrat janë zyrtare të publikuara nga Agjencia e Prokurorimit Publik.

Basha e korrigjoi menjëherë duke theksuar se ky ishte një lloj “kurthi”, për të parë reagimin e tyre. Duke iu drejtuar Ahmetajt, Basha e etiketoi atë si tigri.

“Ja ku i keni faktet. Merri këto. Kërkoja tigrit të ti japë. S’ke se çfarë sqaron o tigër, po rri rehat, ti vetëm manipulon. Burimi PD? U kënaqët ëë, jo re jo burimi Agjencia e Prokurorimit Publik”, u shpreh Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...